Act it out

HUN

Név: Act it out
Partnerek: Euroactive NGO Alapítvány, Breathing Art (Olaszország), Amigos de Europa (Spanyolország), Euvolume (Románia), Youth Eurasia (Törökország)
Időtartam: 2022. 08. 29. – 2022. 09. 07.
Helyszín: Szentendre, Magyarország

ENG

Name: Act it out
Partners: Euroactive NGO Alapítvány, Breathing Art (IT), Amigos de Europa (ESP), Euvolume (RO), Youth Eurasia (TR)
Duration: 29. 08. 2022. – 07. 09. 2022.
Place: Szentendre, Hungary

img 20220830 174252 eredmény

Objectives:

Objectives:
To discover, and understand deeper the importance of gender equality, using Theatre of the Oppressed, with young people, especially those, who are disadvantaged

To develop the youngsters coping mechanism to discrimination, using Theather of the Oppressed, with young people, especially those, who are disadvantaged.

To learn more about citizenship, using Theatre of the Oppressed, especially those, who are disadvantaged.

To understand the importance of taking care of our environment, using Theather of the Oppressed especially those, who are disadvantaged.

Célkitűzések:

Célkitűzések:
  Felfedezni és mélyebben megérteni a nemek közötti egyenlőség fontosságát, a fiatalokkal közösen, különösen a hátrányos helyzetűekkel az Elnyomottak Színháza segítségével

  A fiatalok diszkriminációval szembeni megküzdési mechanizmusának fejlesztése, különösen a hátrányos helyzetűeknek az Elnyomottak Színháza segítségével.

  Többet tanulni az állampolgárságról a fiatalokkal közösen, különösen  a hátrányos helyzetűekkel az Elnyomottak Színháza segítségével.

  Megérteni a környezetvédelem  fontosságát a fiatalokkal közösen, különösen a hátrányos helyzetűekkel az Elnyomottak Színháza segítségével.

Project details:

About the project:

Another great project has begun, the aim of which is to encourage young people to get to know each other and also to give them a chance to develop their communication skills and soft skills. The project tries to help with this with the tools of the forum theater, with topics that are popular and of interest to young people.

The first two days were all about arrival, getting to know each other, creating a safe space and establishing rules. This youth exchange was important because during these two days, young people built relationships and trust. 

From the third activity day onwards, participants learned more about Forum Theatre on discrimination, gender equality, citizenship and the environment. We also watched a film on the biography of Augusto Boal. On this day, we used a well-known non-formal teaching method, the so-called cooperative method, where they explored the topic together and learned from each other.

From the fourth day onwards, there were activities to prepare for the performance, through which the participants got to know better what Forum Theatre is in practice and how they can put on a performance. 

From day 5 to day 9 the participants started to create their own performance, we started with the monologues, it was a good start to create the play. Everyone had to write a monologue on a topic of their choice, a character, for example a politician, an old woman, but also anyone else who has thoughts or feelings about the topic the group is working on, Once the monologues were written, the different groups started thinking about how they could use them in their performance. The facilitators also helped the young people, mentoring them and giving them advice.

On the 9th day, the participants presented their performance to the local community and talked about their feelings, how they felt during the performance and their future plans on how they can take this experience, this method of creating a Forum Theatre performance, further in their local community.

The 10th day was about saying goodbye and exploring the learning outcomes of the participants.



A projekt részletei

A projektről

Újabb nagyszerű projekt vette kezdetét, melynek célja, hogy a fiatalokat egymás megismerésére ösztönözze, valamint lehetőséget adjon kommunikációs készségeik és soft skilljeik fejlesztésére. A projekt ehhez igyekszik segítséget nyújtani a fórumszínház eszközeivel, olyan témákkal, amelyek népszerűek és érdeklik a fiatalokat.

Az első két nap az érkezésről, egymás megismeréséről, a biztonságos tér megteremtéséről, a szabályok kialakításáról szólt. Ez az ifjúsági csere fontos volt, mert ebben a két napban a fiatalok kapcsolatokat, bizalmat építettek. 

A harmadik tevékenységi naptól kezdve a résztvevők többet tudhattak meg a Fórum színházról, a diszkrimináció, a nemek közötti egyenlőség, az állampolgárság és a környezetvédelem témaköréről. Augusto Boal életrajzáról szóló filmet is megnéztünk. Ezen a napon egy jól ismert, nem formális oktatási módszert  alkalmaztunk, az úgynevezett kooperatív módszert, ahol közösen fedezték fel a témát és egymástól tanultak.

A negyedik naptól az előadásra való felkészítő tevékenységek voltak, ami által jobban megismerték a résztvevők, mi is a Fórum Színház gyakorlatban és hogy hogyan tudnak előadást megvalósítani.

Az 5. naptól a 9. napig a résztvevők elkezdték létrehozni a saját előadásukat, a monológokkal kezdtünk, ez egy jó kezdet volt a darab létrehozásához. Mindenkinek írnia kellett egy monológot az általa választott témáról, egy karakterről, például egy politikusról, egy idős nőről, de bárki másról is, akinek gondolatai, érzései vannak az adott témával kapcsolatban, amivel a csoport dolgozik, Miután a monológok megíródtak, a különböző csoportok elkezdtek gondolkodni, hogyan használhatják fel az előadásukban. A facilitátorok is segítették a fiatalok munkáját, mentorálták őket, tanácsokat adtak nekik.

A 9. napon a résztvevők bemutatták előadásukat a helyi közösségnek, és beszélgettek az érzéseikről, arról, hogyan érezték magukat az előadás során, és a jövőbeli terveikről, hogyan tudják továbbvinni ezt a tapasztalatot, ezt a módszert a Fórum Színházi előadás létrehozásának a folyamatát a helyi közösségükben.

A 10. nap a búcsúzásról és a résztvevők tanulási eredményeinek feltérképezéséről szólt.



The project „Act it out” was financed with the support of the European Commission through Erasmus+ Programme. This blog reflects only the author’s views, and the Commission cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein.

A „Act it out” projekt az Európai Bizottság támogatásával jött létre, az ERASMUS+ Programon keresztül. Jelen bejegyzés csak a szerkesztő nézőpontját osztja meg, a Bizottság semmilyen formában nem vonható felelősségre az itt feltüntetett információkért.

logo e